Een goed gesprek

Kunst is super persoonlijk, voor de maker én de beschouwer. Als maker leg je je hart en ziel in je werk. Je laat, iedereen die dat wil, een intiem en soms kwetsbaar stukje van jezelf zien… Het is wellicht niet altijd even zichtbaar of leesbaar in de diverse kunstvormen, maar het is er wel. Altijd.

Tekenkunst heeft, voor mij althans, nog een laagje extra kwetsbaarheid. In vorm en materiaal natuurlijk, maar ook omdat je zo dichtbij de hand van de maker komt. We krijgen de kans om via de tekening een beeld te krijgen van de kunstenaar. Al dwalend in de tekeningen zie je gemaakte keuzes, kansen en/of weerstand terug. Heb je het gezien? Of misschien zelfs gevoeld? 

Ik geloof sterk in zelf kijken, voelen en nog eens kijken. Door vervolgens woorden te zoeken en hardop te vertellen wat je ziet én voelt kun je een nieuwe blik krijgen. Tijdens een goed gesprek ontdek je wellicht dat de ander iets anders ziet, waardoor je eigen blik zelfs mogelijk verruimd wordt. 

Met wie kun je beter een goed gesprek voeren dan met de maker? Tijdens de openingen in Galerie Getekend tref je vaak vele kunstenaars. Het is de kans om te leren kijken, luisteren en begrijpen. En wees niet bang om je eigen ideeën uit te spreken over het werk. Ook als het tegenstrijdig is aan wat de maker er zelf in ziet of zelfs bedoeld heeft. Juist dan begint namelijk een oprecht gesprek. Van mens tot mens. We hoeven het niet altijd eens te zijn, alleen maar open te staan voor contact maken. Met jezelf én de ander. 

De nieuwe groepstentoonstelling in Galerie Getekend geeft ons alle ruimte om juist dat (opnieuw) te doen. Kijken, voelen en contact maken. De afwisseling qua werken en stijlen geeft ons de kans om ons iets persoonlijks te ontdekken, over onszelf én de fantastische makers. 

We zien je graag op de volgende opening voor een goed gesprek!

Janita Baron

@nieuweblikopkunst

Deel dit bericht